Każda kobieta aktywna zawodowo wie najlepiej, że bycie perfekcyjną panią domu jest niemalże niemożliwe, nawet przy świetnej organizacji czasu i pracy oraz starannym podziale obowiązków. Trudno jest zapanować nad wszystkim, a czasem najtrudniej zapanować jest nad rzeczami z pozoru najbardziej błahymi.

Takich z pozoru błahych niespodzianek na pewno nie brakuje w kuchni, a zaliczyć do nich możemy… pokrywkowy bałagan! Ilość i jakość garnków posiadanych w domu w dużej mierze zależy od zdolności kulinarnych i preferencji pani domu, jednakże istnieją problemy, które plasują się na poziomie znacznie wyższym niż marka producenta danego garnka. Nie ulega wątpliwości, że garnki są bardzo kłopotliwe w przechowywaniu, głównie ze względu na pokrywki.

Dlatego też warto zastosować bardzo proste rozwiązanie z idei DIY, które polega na stworzeniu na drzwiczkach szafki, w której przechowujemy garnki, metalowych uchwytów na pokrywki. Wystarczy tylko przymocować gotowe wieszaki czy blokujące pręty dostosowane do wielkości pokrywek i przechowywanie garnków stanie się znacznie bardziej zorganizowane.

Skonstruowanie wieszaków na pokrywki jest rozwiązaniem banalnym, które nie wymaga dużych umiejętności, ani nakładów finansowych, a znacząco ułatwia utrzymywanie porządku w kuchennych szafkach.

Sabina

By Sabina