Deszcz za oknem jest dla nas informacją, że trzeba się trochę inaczej ubrać. O ile z założeniem płaszcza lub kurtki oraz jakiegoś nakrycia głowy zazwyczaj problemów nie ma, to już w przypadku obuwia może pojawić się kłopot.

Nie zawsze bowiem mamy w szafie coś, co zostało zaprojektowane z myślą o deszczowej i niekoniecznie ciepłej porze. Rozwiązaniem, po które warto w takiej sytuacji sięgnąć jest obuwie wykonane z materiału Gore-Tex lub softshell.

To tworzywa, które zapobiegają przemakaniu, a równocześnie pozwalają na oddychanie stopie. Jeśli nie mamy takich butów pod ręką, założenie zwykłych półbutów, sztybletów lub nieocieplanych kozaków również powinno rozwiązać problem.

Większość porządnych butów jest bowiem przystosowana do używania ich w warunkach deszczowej pogody. Gdy mamy w tym względzie wątpliwości, zawsze można skorzystać z odpowiednich impregnatów, których w sprzedaży jest na szczęście całkiem sporo.

Bez względu na wszystko w miarę możliwości starajmy się omijać kałuże, szczególnie te głębsze. Zła aura za oknem nie powinna nas zniechęcać do wyjścia z domu, zwłaszcza gdy jest to wskazane ze względów zawodowych lub osobistych.

Odpowiedni strój, w tym również obuwie, pozwalają sobie bez większych problemów radzić z pogodowymi nieprzyjemnościami. Bez względu na to, jak wygląda sytuacja na zewnątrz, dobierając buty w sposób adekwatny zapewniamy sobie większy komfort oraz wygodę.

Warto o tym pamiętać i zaopatrzyć się w stosowny zestaw obuwia na każdą porę roku, co wcale nie musi wiązać się z ogromnymi wydatkami.

www.extremedrive.pl
Sabina

By Sabina