Deszcz za oknem jest dla nas informacją, że trzeba się trochę inaczej ubrać. O ile z założeniem płaszcza lub kurtki oraz jakiegoś nakrycia głowy zazwyczaj problemów nie ma, to już w przypadku obuwia może pojawić się kłopot.

Nie zawsze bowiem mamy w szafie coś, co zostało zaprojektowane z myślą o deszczowej i niekoniecznie ciepłej porze. Rozwiązaniem, po które warto w takiej sytuacji sięgnąć jest obuwie wykonane z materiału Gore-Tex lub softshell.

To tworzywa, które zapobiegają przemakaniu, a równocześnie pozwalają na oddychanie stopie. Jeśli nie mamy takich butów pod ręką, założenie zwykłych półbutów, sztybletów lub nieocieplanych kozaków również powinno rozwiązać problem. Wygodnymi i odpowiednimi butami na każdą pogodę będą buty GOE, sprawdź https://midiamo.pl/pol_m_Marki_GOE-544.html

Większość porządnych butów jest bowiem przystosowana do używania ich w warunkach deszczowej pogody. Gdy mamy w tym względzie wątpliwości, zawsze można skorzystać z odpowiednich impregnatów, których w sprzedaży jest na szczęście całkiem sporo.

Bez względu na wszystko w miarę możliwości starajmy się omijać kałuże, szczególnie te głębsze. Zła aura za oknem nie powinna nas zniechęcać do wyjścia z domu, zwłaszcza gdy jest to wskazane ze względów zawodowych lub osobistych.

Odpowiedni strój, w tym również obuwie, pozwalają sobie bez większych problemów radzić z pogodowymi nieprzyjemnościami. Bez względu na to, jak wygląda sytuacja na zewnątrz, dobierając buty w sposób adekwatny zapewniamy sobie większy komfort oraz wygodę.

Warto o tym pamiętać i zaopatrzyć się w stosowny zestaw obuwia na każdą porę roku, co wcale nie musi wiązać się z ogromnymi wydatkami.

www.extremedrive.pl
Sabina

By Sabina