Zainteresowanie nieruchomościami jest spore i to fakt, aczkolwiek nie wszystkie ich typy budzą równie duże zainteresowanie. Jednak jeśli naprawdę nam zależy, każdą z nieruchomości uda się z dobrym skutkiem sprzedać, choć nie zawsze uzyskana cena będzie dla nas zadowalająca. Gdy okaże się, że jest zgoła inaczej, wówczas możemy jedynie żałować lub nie decydować się w danym momencie na transakcję, oczekując przy tym lepszej koniunktury. Posunięcie takie wydaje się całkiem rozsądne. Warto podkreślić, że osoby zajmujące się handlem nieruchomościami mają w tym zakresie największą wiedzę.

Z pośrednikami lub bez

Pośrednik bywa szalenie pomocny, gdy chcemy sprzedać posiadany teren, dom czy mieszkanie szybko.

Statystyki pokazują, że w przypadku skorzystania z usług pośredników tempo załatwienia sprawy znacząco przyspiesza, choć trzeba liczyć się z nieco mniejszym zyskiem (prowizja dla naszego pośrednika zawsze pochłonie pewną kwotę pieniędzy). Innym rozwiązaniem jest naturalnie szukanie innych sposobów na sprzedanie danej nieruchomości – w praktyce chodzi o szukanie nabywców we własnym zakresie.

Co da nam dobre zyski?

Musi też pojawić się pytanie, co najłatwiej sprzedać? Działkę budowlaną, mieszkanie czy może dom jednorodzinny? Nie ma tutaj jednej, uniwersalnej odpowiedzi. Tak naprawdę z finansowego punktu widzenia największy potencjał ma sprzedaż terenów użytkowych, które można przeznaczyć pod działalność gospodarczą. Nie ma jednak gwarancji, że znajdzie się zainteresowany inwestor. O tym, czy transakcja przebiegnie sprawnie i da pozytywne efekty decydują też czynniki takie jak lokalizacja nieruchomości.

.

www.spoza.edu.pl
Sabina

By Sabina