Większość kobiet nie wyobraża sobie dnia bez oczyszczenia skóry twarzy i nałożenia na nią różnego rodzaju kremów, które mają zapewnić jej promienny wygląd oraz opóźnić oznaki starzenia. Tymczasem, nie tylko kosmetyki, jakich używamy mają wpływ na stan naszej cery. Równie istotny jest sposób, w jaki się odżywiamy.

Co więc warto jeść, aby cieszyć się piękną skórą? Nasza cera lubi przede wszystkim różnego rodzaju witaminy. Powinniśmy skupić się szczególnie na regularnym dostarczaniu tych z grupy B, ponieważ nasz organizm nie ma zdolności ich kumulowania. Znajdziemy je w wątróbce, jajkach, bananach, ziemniakach oraz pełnoziarnistym pieczywie.

Oprócz tego dobry wygląd cery pomogą nam osiągnąć witaminy A i E – są one bowiem naturalnymi utleniaczami, które pomogą nam opóźnić proces starzenia się. Pierwsza z nich znajduje się głównie w warzywach i owocach, tj. morele, marchew, szpinak czy brokuły.

Witamina E występuje natomiast w kiełkach, margarynie, pestkach dyni oraz słoneczniku. Nie zapominajmy również o witaminie C, która nie tylko poprawia naszą odporność, ale też działa antyoksydacyjnie.

Sabina

By Sabina