Nieruchomości mają różnoraki charakter, a na ich wartość wpływa wiele czynników. Pojawia się czasami pytanie o to, jaką nieruchomość najbardziej opłaca się posiadać, by mieć w perspektywie najlepsze z możliwych zyski.

Zdaniem większości ekspertów kryterium to najlepiej spełniają grunty, które można przeznaczyć pod rozmaite inwestycje. Jeśli mamy w zanadrzu własną, pustą działkę, jej potencjał pod kątem sprzedaży wydaje się największy, choć oczywiście nie jest tak w każdej sytuacji.

Atrakcyjność lokalizacji

W najlepszym położeniu są właściciele tych działek, których lokalizacja jest bardzo atrakcyjna z punktu widzenia inwestorów. Ci doskonale wiedzą, jakie są ich potrzeby.

Dobry układ komunikacyjny, bliskość ważnych dróg, miast czy lotnisk to czynniki decydujące o tym, czy konkretna działka nadaje się do komercyjnego wykorzystania. Jeżeli równocześnie ma odpowiednie gabaryty odpowiadające inwestorowi, pojawia się szansa na świetną transakcję.

Zyski mogą zaskoczyć, a jeśli nabywcy bardzo zależy, cena końcowa może wzrosnąć względem pierwotnej propozycji.

Biuro okaże się pomocne

Osoby, które posiadają rozległe grunty o potencjalnie atrakcyjnych parametrach mogą swobodnie szukać szansy na ich spieniężenie.

deweloper gdańsk Doświadczony architekt Bydgoszcz wie, jakie materiały dobrać do typu budynku.

Bywa, że zainteresowani przychodzą sami i docierają do właścicieli poprzez swoje kanały. Można jednak ułatwić im zadanie i po prostu zdecydować się na zgłoszenie chęci sprzedaży do biura pośrednictwa – najlepiej takiego, które specjalizuje się w obsłudze klientów biznesowych.

Wtedy jest spora szansa na to, że grupa zainteresowanych pojawi się błyskawicznie.

Sabina

By Sabina