Nieruchomość znajdująca się w posiadaniu właściciela może być dla niego szansą na finansową niezależność. Pojawia się pytanie, co z nią zrobić, by nie była ona jedynie powodem, dla którego co rok musimy regulować kwotę podatku, ale by pozwalała nam notować systematyczne zyski lub zysk jednorazowy, ale wysoki. Ta ostatnia sytuacja ma z reguły miejsce wówczas, gdy naszą nieruchomość sprzedamy. Może chodzić o grunty, budynki gospodarcze czy mieszkanie w bloku – to mniej istotne.

Nie ma się co spieszyć.

Zarobek ze sprzedaży nieruchomości potrafi być naprawdę wysoki, ale również w tym względzie musimy liczyć się ze zmiennością rynku. Czasami decyzja podjęta zbyt szybko lub zbyt późno może oznaczać niemałe straty. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest skorzystanie na przykład z fachowego doradztwa. Specjalista pomoże nam znaleźć optymalny sposób spieniężenia nieruchomości, by udało się nam zarobić na tym jak najwięcej. Da się jednak zarabiać systematycznie i nadal być właścicielem.

Minusy wynajmowania

Wynajem lub dzierżawa to formy prawne dające nam spore możliwości. Najłatwiej wynająć posiadane mieszkanie lub dom. Należy jednak zabezpieczyć się przed nieuczciwym zachowaniem najemcy, a to w polskich realiach prawnych nie jest łatwe. I to właśnie zniechęca część właścicieli do wynajmowania lokali mieszkalnych. Z gruntami jest inaczej, ponieważ łatwiej jest egzekwować ewentualne należności od podmiotu gospodarczego, prościej w wymiarze formalnym wygląda także eksmisja potencjalnego oszusta.

.

domy na jasieniu
Sabina

By Sabina