Jak walczyć z przebarwieniami skóry?

Jak walczyć z przebarwieniami skóry?

1 lipca 2018 Wyłącz przez Sabina

Przebarwienia twarzy to wyjątkowo nieestetyczny i trudny do usunięcia problem. Pojawiają się one najczęściej wraz z wiekiem i starzeniem się skóry. Głównym czynnikiem powodującym ciemniejsze plamy na naszej cerze jest również słońce – dlatego tak ważne jest stosowanie kremów z wysokimi filtrami.

Jeśli jednak na naszej skórze pojawią się już przebarwienia, jak sobie z nimi poradzić? Proces ich usuwania najlepiej zacząć od domowej dermabrazji lub peelingu. Takie złuszczenie martwego naskórka przygotuje naszą twarz do dalszych zabiegów. Następnie należy zastosować kosmetyki działające wybielająco.

Wbrew pozorom ich wybór na rynku jest bardzo duży. Są to bowiem wszelkie preparaty zawierające witaminę A i C oraz kwasy: fitowy, liponowy, kojowy, azelainowy i kwasy owocowe. Warto jednak pamiętać, że takie produkty jedynie rozjaśnią nasze przebarwienia.

Zupełnie usunąć możemy jedynie plamki powierzchowne, ale kuracja jest bardzo długa i ważna jest w niej systematyczność. Preparaty przeciw przebarwieniom uwrażliwiają skórę na słońce, dlatego należy stosować je na noc.