Biorąc pod uwagę zakup maty grzejnej, którą wykorzystywać będziemy do ogrzewania podłogowego, należy zapoznać się z jej parametrami, jak i przemyśleć kryteria naszego wyboru. Od tego bowiem zależeć będzie, czy nasze ogrzewanie podłogowe spełni maksymalnie oczekiwania oraz czy użytkowanie go będzie opłacalne. Przede wszystkim zatem wziąć pod uwagę trzeba rodzaj pomieszczenia w którym zastosujemy matę grzejną. Jeśli mamy zamiar jedynie dogrzewać dane pomieszczenie, ten typ ogrzewania warto zastosować np.

w łazience lub kuchni. Nasza mata świetnie sprawdzi się w roli ogrzewania podłóg i posadzki żywiczne. Drugi parametr, który należy przemyśleć to sposób rozplanowania ułożenia naszej maty. Mała mata grzejna będzie w stanie dostarczyć ciepło w odpowiednich strefach, w których zależy nam szczególnie na podgrzaniu podłogi.

To istotne chociażby w domach, gdzie przebywają małe dzieci, czy osoby starsze. Mata grzejna potrafi zapewnić przyjemną i ciepłą posadzkę, która przyjemnie ogrzewać będzie nie tylko stopy, ale i całe pomieszczenie. To z kolei zmniejsza ryzyko przeziębienia się. Do dogrzewania wybieramy matę o mniejszej mocy, a jednocześnie o mniejszych wymiarach.

Należy pamiętać, iż optymalne efekty grzewcze osiągnie się jedynie przy odpowiednim ustawieniu temperatury regulatora. W przypadku ogrzewania pełnego, matę dobieramy pod kątem odpowiedniej mocy grzewczej, zwrócić uwagę należy też na sterowanie regulatorem oraz na jakość grzejnych przewodów.

www.jennettemccurdy.pl
Sabina

By Sabina