Mając w swoich rękach atrakcyjnie położone tereny można wręcz przebierać w ofertach. Położenie w pobliżu ruchliwych tras, ważnych linii kolejowych czy lotnisk i dużych miast może mieć bardzo duże znaczenie. Im większym terenem dysponujemy, tym prędzej trafimy na naprawdę poważnych kupców. Ci mogą się do nas po prostu zgłosić i zapytać, czy nie chcemy konkretnego gruntu spieniężyć, ale można też nieco sobie pomóc i zgłosić posiadany grunt do firmy zajmującej się pośrednictwem w sprzedaży terenów pod inwestycje.

Chodzi tu również o inwestycje mieszkaniowe.

Kupić i wynająć

Każdego roku w Polsce oddawane są do użytku liczne osiedla mieszkaniowe, pojedyncze bloki z mieszkaniami czy osiedla domów szeregowych. Zainteresowanie jest spore, bo Polacy chętnie kupują mieszkania – najczęściej na kredyt. Nie zawsze chcą je zasiedlić, ale po prostu ulokować efektywnie kapitał.

Następnie lokale można wynajmować i z tego tytułu czerpać z nich systematyczne korzyści finansowe. Rozwiązań w tej materii nie brakuje. Jednak by mieszkania mogły powstać, trzeba mieć do dyspozycji odpowiednie grunty, spełniające wymagania deweloperów.

Deweloper – nabywca idealny

Z takich transakcji można mieć ogromne zyski.

Właściciele rozległych terenów, którzy zdecydowali się na ich sprzedaż inwestorom komercyjnym, nie tylko wiele zarobią. Nie muszą też borykać się dłużej z obowiązkiem uiszczania podatku od nieruchomości, który w przypadku rozległych działek potrafi być naprawdę dokuczliwy. Już tylko ten fakt skłania wiele osób do tego, aby szukać szansy na sprzedaż. Deweloperzy są świetnymi nabywcami, bo zwykle nie mają oporów, by za działkę zapłacić sporą sumę.

Sabina

By Sabina