Mieszkanie kupione na rynku wtórnym

Mieszkanie kupione na rynku wtórnym

20 stycznia 2019 Wyłącz przez Sabina

Bardzo aktywnie działający rynek nieruchomości ma wiele do zaoferowania ludziom poszukującym mieszkania. Dysponuje dużą liczbą ofert, począwszy od lokali na rynku wtórnym a skończywszy na nowych, aktualnie budowanych.

Wybór lokalu zależy od potrzeb życiowych nabywców i ich statusu finansowego. Zakupy na rynku wtórnym zainteresują z pewnością tych, którzy mają mniej pieniędzy, ponieważ tutaj można znaleźć używane już mieszkania o niewielkim metrażu, wybudowane wiele lat temu.

Ich standard jest inny, niż tych budowanych obecnie. Ponadto można znaleźć mieszkania w ciekawych okolicach, gdzie istnieje od dawna cała infrastruktura.

Nowe mieszkania natomiast są zdecydowanie droższe i najczęściej zlokalizowane w miejscach oddalonych od centrów miast. Rynek budowlany bowiem zagospodarowuje nowe tereny na obrzeżach aglomeracji.

Mieszkanie z dala od centrum nie każdemu odpowiada, dlatego warto dobrze przyjrzeć się temu, co oferuje rynek wtórny. Młodym ludziom na pewno będzie łatwiej zorganizować swoje życie w mieście, niż na jego peryferiach.

www.cech-rm.waw.pl