Dziś trudno wyobrazić sobie życie bez pralki. Kluczowy element prawie każdego domu i mieszkania pomaga dbać o świeżość i czystość ubrań, a tym samym gra kluczową rolę w utrzymywaniu naszego dobrego wizerunku i dobrego samopoczucia.

Dlatego, gdy pralka zaczyna szwankować, powinniśmy jak najszybciej udać się do specjalisty, a jeśli awaria nie jest jeszcze bardzo rozległa – można samemu spróbować coś na to poradzić. Najczęstszą usterką pralki jest uszkodzenie pompy.

Okazuje się, że możemy to bardzo łatwo rozpoznać, objawem jest to, że woda nie spływa z bębna oraz brak wirowania. Taką usterkę można naprawić samodzielnie, czasami wystarczy bowiem jedynie sprawdzić i przeczyścić filtr.

Jednak jeśli to nie pomoże może okazać się konieczna wymiana całej pompy, wtedy najsłuszniejszym rozwiązaniem jest wybranie się do serwisu i zasięgnięcie opinii fachowców. Inne usterki to na przykład głośno wirująca pralka, wtedy konieczna może okazać się kosztowna wymiana łożyska.

Jeśli natomiast jest to spowodowane tym, że wpadł nam do pralki jakiś drobny przedmiot możemy spróbować wyciągnąć go samodzielnie, usuwając plastikowy mieszalnik w bębnie.

www.genova2009.it
Sabina

By Sabina