Jakie obuwie powinniśmy nosić w domu? Możliwości w tym względzie jest sporo, ale w praktyce stawiamy głównie na to, co dobrze znane i sprawdzone. Konkretnie chodzi o popularne kapcie, w niektórych częściach Polski zwane również laczkami. W sprzedaży jest ich wiele.

Dominują relatywnie tanie produkty, z których można swobodnie korzystać bez względu na porę roku. Niektórzy jednak decydują się zakładać zimą kapcie cieplejsze, z dodatkową warstwą ocieplenia. Tym sposobem wzrasta nasz termiczny komfort.

W przypadku kapci góralskich, oryginalnie produkowanych na Podhalu, możemy nawet liczyć na warstwę prawdziwej, ciepłej wełny. Zdecydowaną przewagę na rynku mają niedrogie kapcie masowo importowane z Chin. Oczywiście nie zachwycają one wysoką jakością i trwałością, dlatego zwykle po niedługim czasie użytkowania musimy kupić nowe.

Lepszym wyborem są wyroby krajowe – wprawdzie droższe, ale znacznie solidniejsze. Gdy mowa o obuwiu domowym, również tu obowiązuje podział na męskie oraz damskie. Liczne modele unisex mogą być noszone zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn.

Różnicuje je przede wszystkim rozmiarówka. Choć są również domowe pantofle dedykowane wyłącznie paniom. Łatwo rozpoznać je z uwagi na zastosowane wzornictwo i kolory.

Jakość domowego obuwia jakie nosimy jest zbyt często niska, a warto nieco zainwestować również w tę sferę. Dzięki temu poczujemy się lepiej, bo w wyższej klasy kapciach będzie naszym stopom jeszcze wygodniej. Pozostawiamy tę kwestię czytelnikom do przemyślenia.

www.annamedicalcenter.pl
Sabina

By Sabina