Jak już wspomniano, każda nieruchomość jest lokatą kapitału. Dzięki takim lokatom można być spokojniejszym o finansową przyszłość swoją oraz swojej rodziny, a możliwości jakie w tym zakresie mamy są spore. Zdarza się, że posiadacze znaczących zasobów finansowych wolą kupić za nie na przykład mieszkania lub grunty, a nie trzymać je na lokacie czy kontach oszczędnościowych. Posiadane mieszkania można wynająć i co miesiąc na nich zarabiać, tereny także da się wynajmować lub wydzierżawić za konkretną opłatą. Zazwyczaj zyski są regularne i wyższe niż z bankowego „procentu”.

Zmienne tendencje rynkowe

Naturalnie tendencje na rynku nieruchomości nie są stałe.

Mamy do czynienia ze sferą dynamiczną, gdzie normą są ciągłe zmiany. Oznacza to, że teren czy mieszkanie warte dziś określoną kwotę za rok lub dwa może znacząco potanieć, ale również zdrożeć. Zazwyczaj spotyka się tą drugą sytuację, co dla właścicieli jest rzecz jasna dobrą wiadomością. Czasami nieruchomość nabyta wyjątkowo okazyjnie po kilku latach zostaje sprzedana dalej i to ze znaczącą przebitką, która pozwoli cieszyć się sporą sumą pieniędzy na koncie.

Opłaca się tak lokować kapitał

Lokowanie kapitału na rynku nieruchomości to polityka świetnie znana na całym świecie. Pionierami w zakresie tego podejścia byli Amerykanie, którzy umiejętnie inwestując w kolejne nieruchomości i następnie sprzedając je w czasie znakomitej koniunktury, byli w stanie znacznie pomnożyć swoje majątki.

Warto brać przykład z najlepszych tym bardziej, że na polskim gruncie również można całkiem sporo w tej materii osiągnąć.

Architekt Bydgoszcz - PRAPA
Sabina

By Sabina