Trudno wyobrazić sobie rynek nieruchomości, na którym zabrakłoby pośredników. Są to specjaliści zajmujący się wspomaganiem konsumentów zarówno w sprzedaży, jak i w zakupie nieruchomości. W gruncie rzeczy bez nich wiele transakcji nie mogłoby się odbyć albo ich przebieg byłby znacznie utrudniony.

Zadania pośredników nieruchomości mają dość płynny charakter. Z jednej strony klientem pośrednika jest właściciel, który chce swoje obiekty czy tereny sprzedać, jak też osoba, która chce daną nieruchomość kupić.

Zyski dla pośredników

Pośrednik na całej tej operacji zarabia i to czasami niemało.

Wszystko oczywiście jest uzależnione od tego, czy wartość danej nieruchomości jest wysoka czy też. Na im wyższą kwotę opiewa cała transakcja, tym większe szanse na wysoką prowizję i tym samym spore zyski dla pośrednika. Aktualnie możemy wyróżnić tych działających na rynku całkowicie niezależnie, jak też tych, którzy są pracownikami agencji pośrednictwa.

Ci drudzy zazwyczaj żądają nieco wyższej prowizji.

Optymalnie przygotowany fachowiec

Pośrednik ma to do siebie, że jego praca opiera się przede wszystkim na doskonałej znajomości rynku oraz bazie kontaktów. Osoby, które chcą się zajmować takimi sprawami muszą też mieć odpowiednie uprawnienia oraz zaliczone niezbędne kursy oraz szkolenia.

Dzięki nim można uzyskać optymalne przygotowanie do pracy, bez którego nie ma mowy o odniesieniu sukcesu w tej profesji. Wskazane jest między innymi to, aby pośrednicy mieli pełną wiedzę odnośnie regulacji prawnych związanych z nieruchomościami, w tym z podatkami od nieruchomości jakie muszą zapłacić ich klienci. .

Sabina

By Sabina