W dzisiejszych czasach wygodnie jest młodym ludziom mieszkać z rodzicami jak najdłużej się da. Kiedy jednak spotkają osobę, z którą planują wspólną przyszłość zaczynają myśleć o samodzielnym już życiu we własnym domu lub choćby mieszkaniu.

Wtedy jest odpowiedni moment na decyzję, w jaki sposób zdobyć własny kąt. Ogromnie ważnym czynnikiem jest zatrudnienie w stabilnej firmie i stały, regularny dochód.

zarządzanie wspólnotami administracja nieruchomości poznań FALO NIERUCHOMOŚCI, ul. Palacza 104, Poznań

Wspólnie odkładane oszczędności mogą stanowić wkład własny na mieszkanie lub budowę domu. A jeśli się okaże, że nie są zdolni kredytowo może któraś z bliskich osób będzie mogła wspólnie z nimi być kredytobiorcą.

W ten sposób przygotowani mogą już złożyć wniosek do wybranego banku o przyznanie dofinansowania. Bank po zweryfikowaniu wszystkich koniecznych dokumentów przyzna wnioskodawcom kredyt i przystąpią wtedy do współpracy z deweloperem.

Powinni na początek dokonać pewnej określonej wpłaty, by zapewnić sobie uczestnictwo w inwestycji. Następnie w oznaczonych terminach uiszczać kolejne raty i po podpisaniu umowy oczekiwać na oddanie mieszkania do użytku.

Sabina

By Sabina