W Polsce śluby to cały czas uroczystość obchodzona zgodnie z tradycjami, często powiązana również z obrzędami religijnymi. Inaczej do sprawy zawierania związku małżeńskiego podchodzą obcokrajowcy – szczególnie w państwach, gdzie ślub częściej jest uroczystością świecką.

Tam o wiele częściej możemy spotkać się z bajkowymi ślubami – w dosłownym tego słowa znaczeniu. Taki sposób na organizację ślubu jest szczególnie popularny w Stanach Zjednoczonych, gdzie uroczystość w stylu Hello Kitty, Shreka czy Flinstonów już prawie nikogo nie dziwi.

Na uwagę zasługuje tu kreatywność państwa młodych, którzy w bajkowym stylu aranżują nie tylko ślubną i weselną przestrzeń, ale także swoje stroje. Na takim przyjęciu na pewno nie zobaczymy więc panny młodej ubranej w białą suknię, a pana młodego w czarny garnitur.

Z pewnością wystąpią oni w strojach typowych dla postaci, za które są przebrani: w przypadku Shreka niektóre pary decydują się nawet zmienić swój kolor skóry na zielony. Z pewnością tego typu śluby to opcja dla odważnych nowożeńców.

www.wezel-stryszek-bialeblota.pl
Sabina

By Sabina