Styl francuski należy do jednych z najpopularniejszych stylów wnętrzarskich. Charakteryzuje go wyrafinowana prostota i subtelność. To doskonała propozycja dla wszystkich, którzy kochają piękno, a przy tym uwielbiają wypoczywać otoczeni pięknymi dodatkami.

Charakterystyka stylu francuskiego

Styl francuski charakteryzuje przede wszystkim obszerna, jasna przestrzeń.

Dlatego też styl ten najlepiej sprawdzi się w domkach jednorodzinnych, choć nie jest powiedziane, że nie znajdzie on zastosowania w mieszkaniach w blokach. Urządzając wnętrza w stylu francuskim należy postawić przede wszystkim na otwarte, jasne przestrzenie. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się więc m.in.

otworzenie kuchni na salon. Kolejną możliwością uzyskania obszerniejszych przestrzeni jest zastosowanie lekkich, ażurowych ścian, zamiast typowych ścian działowych. Oprócz przestronności, w stylu francuskim duże znaczenie mają barwy. Należy pamiętać o tym, że jasne kolory optycznie powiększają wnętrza, dlatego decydując się na aranżację wnętrz w tym stylu, warto postawić na ściany w jasnych odcieniach barw np.

beże, biel, pudrowy róż, czy delikatne szarości. Ponadto należy także zwrócić uwagę na kolorystykę podłóg, która również powinna być utrzymana w jasnej tonacji. W stylu francuskim dominują naturalne materiały przede wszystkim eleganckie meble np. drewniane, rzeźbione komody i szafy, fotele o opływowych kształtach, czy kute krzesła.

Styl francuski doskonale uzupełniają dodatki utrzymane w stylu glamour, czy w stylu prowansalskim. Elegancki charakter wnętrz utrzymanych w stylu francuskim warto podkreślić dodatkami w kolorze antracytu, grafitu, czerni, czy fuksji.

http://www.bamartech.pl/kategoria-produktu/deszczowka/zbiorniki-ozdobne/
Sabina

By Sabina