Kobiety ciężarne nie muszą rezygnować z ładnego wyglądu, atrakcyjnego wizualnie stroju oraz wszelkich innych atrybutów związanych z kobiecością. Nie muszą i nie powinny, ponieważ robią sobie w tym momencie krzywdę. Tym bardziej, że rynek odzieżowy w Polsce oraz na całym świecie oferuje dziś paniom szereg rozwiązań, dzięki którym można doskonale wyglądać w ciąży. Jak to możliwe? Wytwórcy strojów coraz lepiej dostrzegają rynkowe nisze, a panie w stanie błogosławionym są w tym kontekście wyjątkowo ciekawym „obiektem”. Chodzi przecież o to, aby móc korzystać z ogromnych walorów współczesnej mody, a te są dostępne również dla pań w ciąży. Najczęściej jest tak, że w ciążę zachodzą kobiety młode bądź stosunkowo młode, a co za tym idzie są to klientki najbardziej otwarte na wiele modowych nowości.

Te są oferowane naprawdę szeroko, ale nie zawsze uwzględniają potrzeby pań w ciąży. Ciało kobiety zmienia się z każdym miesiącem i o ile na samym początku noszenie jakichś specjalnych strojów nie jest konieczne, to z czasem sytuacja diametralnie się zmieni. Wówczas trzeba zaopatrzyć się w rozwiązania właściwe dla pań w ciąży, a te są zazwyczaj oferowane przez konkretnych producentów, jacy w tym obszarze się specjalizują i odnoszą szereg sukcesów. Stroje, które czerpią to, co najlepsze z „normalnej” mody Szansa na to, że uda się dostać w sklepie odzieżowym dedykowanym przeciętnym nabywcom modele ciążowe nie jest niestety zbyt duża. Warto mieć to na uwadze. Co zatem należy zrobić? Po pierwsze poszukać odpowiednich marek odzieżowych, a potem szukać miejsc, w których można się zaopatrzyć w dedykowane kobietom z brzuszkiem rozwiązania.

Inne opcji nie ma. Oczywiście można także zlecić uszycie odpowiednich strojów krawcowej, jednak najczęściej koszty takiego rozwiązania są zbyt wysokie, co czyni je w zasadzie nieopłacalnym. Warto śledzić modowe trendy w odniesieniu do koszulki ciążowe, albowiem także w tej sferze sporo się dzieje. Generalnie idea jest taka, ażeby do świata pań w ciąży przenieść te same prawidła i tę samą stylistykę, jaka doskonale funkcjonuje w świecie mody dla pań, które ciężarne nie są. Udaje się to coraz lepiej, ponieważ producenci takich wyjątkowych strojów zyskują coraz większe doświadczenie i sami mają wiele interesujących pomysłów. To sprawia, że kobieta w ciąży nie musi wcale wyglądać gorzej od swoich „mniejszych” koleżanek.

Jeśli tylko zechce, jest w stanie zaskakiwać pozytywnie swoim strojem. Oferta staje się bowiem coraz szersza.

Sabina

By Sabina