Osoby, którym zależy na sprawnej sprzedaży swojego domu, mieszkania czy jakiejkolwiek innej nieruchomości nie zawsze są w stanie spieniężyć ją samodzielnie. Można oczywiście próbować to robić, jednakże nie ma żadnej gwarancji odniesienia sukcesu. Zamiast tego można się srodze rozczarować i na przykład paść ofiarą nieuczciwego kupca, których profesjonalny i doświadczony pośrednik jest w stanie bez żadnych problemów „odsiać” na samym wstępie.

Zaleca się więc, by decyzję o zatrudnieniu pośrednika przemyśleć, aczkolwiek bez wątpienia współpraca z nim ma szereg zalet.

Wiedza jest kluczowa

Pośrednik zna rynek, wie, jakimi prawami się on rządzi i jakie tendencje w danym momencie na nim występują. Oznacza to, że bazując na wiedzy uzyskanej w ten sposób można skuteczniej podsuwać klientowi najbardziej optymalne rozwiązania.

Tych nie brakuje. Przede wszystkim ważne jest to, aby osoby zajmujące się pośrednictwem podchodziły do każdego indywidualnie, ponieważ nie ma dwóch jednakowych transakcji. Trzeba w takim układzie zadbać o wszelkie detale związane z planowaną sprzedażą.

Prowizja czasami boli.

Wadą korzystania z pomocy pośredników jest fakt, że trzeba będzie wypłacić im prowizję. Jej wysokość jest generalnie kwestią otwartą.

Wszystko jest w największym stopniu uzależnione od wartości transakcji. Im więcej będzie ona nas kosztować, tym wyższa kwota prowizyjna trafi do pośrednika. Czasami może on liczyć także na specjalną premię, na przykład z racji wyjątkowo sprawnego załatwienia sprawy i doprowadzeniu do szybkiej sprzedaży.

Każdy z potencjalnie zainteresowanych musi dokonać kalkulacji we własnym zakresie. .

www.swietlowki-led.com.pl
Sabina

By Sabina