Wina stołowe

12 października 2017 Wyłącz przez Sabina

Oglądając różnorodne programy kulinarne, często możemy spotkać się z opinią, że wino zostało wspaniale dobrane do posiłku. Czasami też pojawia się stwierdzenie, że dobór trunku jest całkowicie nietrafiony i nie komponuje się odpowiednio z serwowanymi potrawami. Warto wiedzieć, w towarzystwie jakich win powinno się serwować poszczególne potrawy – na wypadek, gdyby przy naszym stole pojawił się prawdziwy smakosz. Najprostszym sposobem uniknięcia gafy w tym zakresie jest.

dopasowanie koloru wina do potrawy. Brzmi banalnie, prawda? Okazuje się jednak, że czerwone wina najlepiej komponują się właśnie z potrawami przyrządzanymi z ciemnego mięsa. Doskonale sprawdzą się jako dodatek do pieczystego czy wykwintnej dziczyzny. Tymczasem białe wino będzie świetnie współgrać z jaśniejszymi potrawami.

Najczęściej serwujemy je, gdy na talerzach pojawiają się dania z białego mięsa, na przykład z drobiu. Będą również niezastąpionym trunkiem, jeśli zapragniemy uraczyć naszych gości rybami. Dobrze jest zwrócić uwagę na fakt, że w tym przypadku na stole najczęściej pojawiają się wina półwytrawne, które są na tyle subtelne, że nie zagłuszają smaku potraw, a jedynie go podkreślają. Wątpliwości może wzbudzać podawanie przekąsek – zwykle mają różnorodne smaki i kolory, więc trudno jednoznacznie określić, jaki trunek powinniśmy do nich zaserwować.

Okazuje się jednak, że w tym przypadku doskonałym wyjściem z sytuacji jest podanie białego, wytrawnego wina. Z pewnością będzie wzbudzało mniej kontrowersji niż bardziej zdecydowane w smaku wino czerwone. Prawdziwym wyzwaniem jest dobranie odpowiedniego wina, jeśli chcemy uraczyć naszych gości deską serów. Eksperci wykazują, że niemal każdy gatunek tej powszechnie uwielbianej przekąski najlepiej komponuje się z.

innym winem.

wino na wesele