Rysunki na ciele są znane od wieków i cieszą się niesłabnącą popularnością. Kiedyś tatuaż miał znaczenie kulturowe, pomagając na przykład w identyfikowaniu członków danej społeczności. Dziś sytuacja jest inna, ponieważ tatuaże są traktowane w zasadzie jak dziedzina sztuki i sięgają po nie osoby, które chcą w ten sposób upiększyć swoje ciało, zamanifestować indywidualizm, przywiązanie do wartości, miejsc czy osób. Tatuaż może przedstawiać praktycznie wszystko. Jednakże decyzja o jego wykonaniu powinna być solidnie przemyślana. To bowiem rodzaj ozdoby, jaka wraz z upływem czasu nie zniknie.

Tatuaż tak naprawdę jest czymś na całe życie, choć niektórzy po pewnym czasie żałują i chcą się rysunku pozbyć. Czy to w ogóle możliwe? Aktualnie praktykuje się dwie metody usuwania tatuaży z ciała. Pierwszą jest zabieg chirurgiczny – skuteczny, ale związany z ingerencją w tkanki, wskutek czego pozostać mogą rzucające się w oczy blizny. Ich rozmiar i charakter zależy w niemałym stopniu od charakteru tatuażu i oczywiście jego wielkości. Chirurg usuwając tatuaż ma spore możliwości, jednakże widoczne pozostałości po zabiegu bywają dla pewnej grupy potencjalnie zainteresowanych argumentem na „nie”. Czy istnieje alternatywa? Jest nią zabieg laserowy, z biegiem czasu wybierany coraz częściej.

Jest on droższy, ale skuteczny i nie rodzi konieczności sięgania po skalpel. Tatuaż do usunięcia – na finalny efekt trzeba niestety poczekać Pewnym minusem usuwania tatuaży za pomocą promieni lasera jest to, że proces musi potrwać. Rysunek musiałby być bardzo mały, aby wszystko udało się ograniczyć do jednej sesji. Siłą rzeczy musi ich być więcej, jednakże po zakończeniu działań w wielu przypadkach udaje się w zasadzie całkowicie usunąć ślady po grafice. A to przecież najważniejsze. Pojawia się pytanie, gdzie udać się z tego rodzaju problemem? Dobrym adresem będą z całą pewnością kliniki medycyny estetycznej, aczkolwiek zadania podejmują się również niektóre gabinety kosmetyczne czy szerzej rozumiane gabinety urody.

Co do zasady zabiegi laserowe nie są najtańsze i to fakt. Szczególnie te skomplikowane, które wymagają szeregu sesji – gdy chodzi o usuwanie tatuażu właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia. Jednakże wiele osób się na to decyduje, albowiem ich głównym celem jest pozbycie się rysunku, z jakim się już w żaden sposób nie utożsamiają. Inwestycja w tatuaż, często niemała, okazała się pozbawiona sensu. Sens ma jednak to, by znów czuć się dobrze z własnym wyglądem. Pomoże w tym zabieg laserowy z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu i w odpowiednim miejscu.

www.catsbandcrushes.com
Sabina

By Sabina