O depilacji głośno zrobiło się już wiele lat temu. Pozwalała ona kobietom dłużej cieszyć się gładką skórą, bez niechcianego owłosienia. Kiedy tradycyjne golenie usuwało nieestetyczne owłosienie na maksymalnie 2-3 dni, depilacja to samo gwarantowała nawet na miesiąc. Efekt gładkiej skóry, który osiąga się po tradycyjnej depilacji jest zależny od kilku czynników, np.

od tempa, w jakim u konkretnego człowieka odrastają włosy. Obecnie znanych jest wiele metod depilacji: woskiem, plastrami, depilatorem. Wszystkie usuwają włosy na około 2-4 tygodnie. Jednak obok tych tradycyjnych sposobów coraz popularniejsza staje się depilacja laserowa.

Czym się wyróżnia?Depilacja polega na usunięciu włosa również z naskórka, czyli dociera głębiej niż golenie, które usuwa jedynie widoczną część włosa. Tradycyjna depilacja wyrywa włos razem ze zrogowaciałym fragmentem jego korzenia, jednak po pewnym czasie mieszek włosowy jest go w stanie odbudować i cały włos odrasta. Inaczej jest w przypadku depilacji laserowej. Taki zabieg niszczy mieszek włosowy, by nie miał on możliwości regeneracji włosa i stał się martwy.

Depilacja laserowa zatem daje efekt trwałego usunięcia owłosienia.

www.dreamup.pl
Sabina

By Sabina