Zastanawiając się nad tematem chirurgii plastycznej pierwsze, co nam przychodzi do głowy to zabiegi typu upiększającego, czyli takie, które zmieniają wygląd człowieka korygując stworzone przez naturę elementy ciała. Po przez zmianę kształtu nosa, odstających uszu, powiększania lub zmniejszania biustu, liposukcji czy też wszczepiania implantów pośladkowych lub klatkowych po zabiegi mniej popularne takie jak ginekomastia czy też labioplastyka.

Każdy z tych zabiegów poprawia przede wszystkim urodę pacjenta, oczywiście ułatwia także życie, jednak ich celem nadrzędnym jest osiągnięcie piękna. Nie można zapomnieć, iż chirurg plastyk to także osoba zajmująca się rekonstrukcją ubytków w ciele człowieka.

Dużą grupę pacjentów stanowią osoby po przebytych nowotworach, które zgłaszają się do kliniki w celach rekonstrukcji danych części ciała, czy to piersi czy też partii skóry zwłaszcza kończyn i twarzy lub też obarczeni wadami wrodzonymi takimi jak na przykład rozszczepienie wargi. Likwidacja tego rodzaju zmian leży w gestii lekarzy zajmujących się chirurgią plastyczną i to oni często niwelują zniekształcenia pochorobowe, w ten sposób pomagając pacjentom.

www.trojfazowy.pl
Sabina

By Sabina