Zapewne w czasach dzieciństwa wielu z nas bardzo ceniło buty wsuwane, bez sznurowadeł, a nawet rzepów. Z całą pewnością były one rozwiązaniem wygodnym, co nie oznacza, że właściwym w każdej sytuacji. Lata mijały, a my zapomnieliśmy o wsuwanym obuwiu na rzecz tego sznurowanego. Jednak wcale nie musi tak być, ponieważ w tej chwili dysponujemy naprawdę dużym wyborem stylowych butów wsuwanych, zwanych z angielska slip-on.

Można dzięki nim w krótką chwilę założyć obuwie i wyjść na miasto. Najczęściej buty slip-on to lekkie konstrukcje o typowo miejskim i casualowym charakterze. Bez trudu znajdziemy takie trampki, ale również bardziej klasyczne półbuty. Do kategorii tej można zaliczyć również mokasyny oraz niektóre warianty obuwia żeglarskiego.

Sklepy obuwnicze poszerzają asortyment obuwia tego rodzaju, stawiając na wygodę oraz komfort użytkowników. Sprawdza się one doskonale w okresie wiosenno-letnim, gdy możemy sobie pozwolić na noszenie lekkich butów. Zazwyczaj są wykonane z materiałów tekstylnych, rzecz jasna oprócz podeszwy. W przypadku półbutów wsuwanych warto zwrócić uwagę na rozmiar.

Nie może być tak, aby stopa we wnętrzu buta poruszała się zbyt luźno. Oznacza to bowiem, że może nas obcierać, a to jest szalenie nieprzyjemne i wiąże się z poważnym dyskomfortem. Dlatego przed zakupem butów slip-on musimy je koniecznie przymierzyć i przejść się w nich nieco dłuższy odcinek w sklepie. Zyskamy tym samym pewność, że buty będą się właściwie trzymać na stopie, a ich użytkowanie będzie przyjemne.

Sabina

By Sabina