Dobór odpowiedniej mocy grzejnika, to pierwsza rzecz, na jaką zwraca uwagę większość osób, które postanawiają zaopatrzyć się w nowe grzejniki czy to do łazienki, czy innego pomieszczenia. Jest to bowiem jedno z kluczowych zadań, determinujące niejednokrotnie wybór pozostałych parametrów. Standardowo, przy łazience o prawidłowej izolacji oraz ze szczelnymi oknami zakłada się, iż potrzebna jest moc grzejnika 120 W na każdy metr kwadratowy łazienki. Tak więc w wielu przypadkach, grzejniki mogą mieć moc od około 50 W do przeszło ponad 1000 W, co zależne jest od wielkości łazienki, a także wspomnianych parametrów jakimi są szczelność i izolacja.

Jednak to nie jedyne parametry, na jakie zwracamy uwagę. Istotna kwestia to również przeznaczenie grzejnika, inaczej bowiem dobiera się moc w przypadku grzejników wykorzystywanych w roli suszarki, inaczej do łazienki nie posiadającej okna, jeszcze inaczej w przypadku okna nieszczelnego, itp. Do zwykłego suszenia ręczników oraz do małych łazienek najczęściej wykorzystuje się suszarki o mocy około 50 W, można również zastosować suszarki grzejnikowe o mocy około 100-150 W. Większa moc w przypadku takiego jedynie zastosowania naszego grzejnika mija się z celem.

W dużych łazienkach zalecane z kolei są grzejniki o mocy grzewczej powyżej 400 W, tak, by temperatura oscylowała wokół 24°C.

www.outdooradventure.com.pl
Sabina

By Sabina