O białej sukience marzy każda dziewczyna. Ślub to dzień, w którym w końcu może ją założyć dla swojego ukochanego i wejść w niej w zupełnie nowy etap życia. Wybór kreacji dla panny młodej to bardzo ważny moment, który jest zależny nie tylko od jej preferencji, figury, zasobów finansowych, ale także od obecnych w danym momencie trendów modowych.

Suknie ślubne wachlarz możliwości

Obecnie salony sukien ślubnych mają bardzo rozbudowana ofertę kreacji. Trend brania ślubu jedynie w bieli zostaje powoli zastępowany sukniami w kolorze beżu, ecru, delikatnego różu, a także często bielą przełamywaną różnymi innymi barwami. Kolor jest jednym z aspektów na który należy zdecydować się w pierwszej kolejności. Następnie pojawia się kwestia materiału. Również istnieje wiele ciekawych możliwości.

Krawcy korzystają z tiuli, koronek, ażurów i innych typów materiałów. Ciekawie prezentują się suknie szyte z kilku rodzaji materiałów. Warto podkreślić, że jego wybór będzie miał ogromny wpływ na ostateczną cenę. Liczy się także długość. Wiele młodych kobiet odchodzi od kanonu długiej, ciągnącej się po ziemi sukienki. Na topie są hiszpanki z krótszymi przodami i dłuższymi tyłami. Zdarza się coraz więcej kreacji sięgających jedynie do kolan, choć te do kostek również nadal maja swoje zwolenniczki. Liczący kilka metrów tren od lat cieszy się zainteresowaniem.

Wygląda efektywnie podczas drogi panny młodej do ołtarza. Być może właśnie z tego względu często podkreślana jest potrzeba jego umieszczenia na sukience. Dosyć sporną sprawą od kilku lat okazuje się obecność lub brak obecności welonu. Nasze babcie i mamy w większości chciały go mieć na głowie. Obecnie coraz więcej kobiet stawia na ozdobne fryzury z wykorzystaniem żywych kwiatów i pereł oraz innych elementów dekoracyjnych. Nie oznacza to jednak, że czas welonów dobiegł kresów. Ponieważ jak wspomniano w tekście – wszystko jest kwestią gustu. Warto również wybierając kreacje kierować się podkreśleniem atutów figury i zamaskowaniem jej mankamentów.

Ślub jest momentem, w którym każda panna młoda chce prezentować się najlepiej jak tylko może.

Sabina

By Sabina